منها

دریافت مکرر مالیات بر ارزش افزوده، باعث افزایش ۲۰ تا ۴۰ درصدی قیمت کالا

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: دریافت مالیات باید متناسب با شرایط اقتصادی کشور باشد؛ هر چه پایه‌های اقتصادی مقاوم‌تر و شاخص‌های اقتصادی رو به رشد باشد، درآمدهای مالیاتی نیز افزایش خواهد یافت.

شهاب‌الدین بی‌مقدار در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق اصناف ایران افزود: در حال حاضر در برخی از موارد مالیات بر ارزش‌افزوده از حلقه‌های مختلف و به‌صورت مضاعف دریافت می‌شود؛ درحالی‌که اخذ این نوع مالیات باید به‌گونه‌ای باشد که کسی متحمل ضرر نشود.

وی ادامه داد: در جلسات مرتبطی که در خصوص مالیات بر ارزش‌افزوده حضور داشتم، عنوان شد که به دلیل دریافت مکرر این مالیات از حلقه‌های مختلف بین ۲۰ تا ۴۰ درصد در قیمت تمام‌شده کالا تأثیر دارد که لازم است این مسئله به‌درستی حل‌وفصل شود.

 نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو، گفت: حلقه مفقوده اقتصاد کشور در دست کارآفرینان اقتصادی است و اگر حمایت‌های لازم در این زمینه صورت بگیرد، می‌توان اقتصاد کشور را پویا کرد. بی‌مقدار افزود: تقویت تولید داخلی و ایجاد فضای رقابت برای کالای داخلی با کالاهای مشابه خارجی در توسعه اقتصادی کشور مؤثر خواهد بود و نباید از این مسائل به‌سادگی گذشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 طراحی سایت